• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Uruguay Ülke Bilgisi, Uzaktaki güzel ülke Uruguay !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıUruguay Doğu Cumhuriyeti
BaşkentMontevideo
BaşkanLuis Alberto Lacalle Pou
Başbakan
Resmi Dillerİspanyolca
Yönetim ŞekliÜniter Başkanlık Cumhuriyeti
Yüzölçümü176,215 km²
Nüfus3,449 milyon (2018)
Para BirimiUruguay Pesosu (UYU)
Zaman DilimiUTC-3
Telefon Kodu+598
İnternet.uy

Uruguay Ülke Bilgisi, Uruguay gezi rehberi ve Uruguay Vize işlemleri ...

Uruguay ülke bilgisi; Uruguay ya da yasal adıyla Uruguay Doğu Cumhuriyeti (İspanyolca: República Oriental del Uruguay), Güney Amerika anakarasının güneyinde bir ülkedir. Kuzeyinde Brezilya, batısında Uruguay ırmağı ile Arjantin, güneyinde bu ırmağın denize döküldüğü Rio de la Plata ("gümüş ırmak") koyu, doğusunda ise Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Ülkedeki insanların yaklaşık yarısı, başkenti ve en büyük kenti olan Montevideo'da yaşar. Yüzölçümü olarak, Güney Amerika anakarasının (Surinam'dan sonra) en küçük ikinci ülkesidir.

Uruguay, Güney Amerika'da ekonomik ve siyasal olarak en dengeli ülkelerden biridir. "Uruguay" adı, yerlilerin dili olan Guarani'de "Boyalı Kuşlar Irmağı" anlamına gelir. Bölgeye Avrupalıların ilk yerleşimi 16. yüzyılın başlarında olmuştur. Uruguay günümüzde uygulanmakta olan günlük 8 saatlik çalışma süresini Dünya'da uygulamaya koyan ilk devlettir. Aynı zamanda, Dünya üzerinde esrarı yasal hale getiren ilk ülkedir. Başkent Montevideo'dur. Yüzölçümü 176.215 km²'dir.

Uruguay ülke bilgisi ve Uruguay vizesi; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizesiz olarak Uruguay’ı ziyaret edebilirler. (Maksimum 90 gün kalınabilir) Ülke gümrüğüne girişte; Dönüş biletinizi, ülkede ikamet edeceğiniz adres bilgilerini ve yapacağınız harcamalar için yeterli mali kaynak gösterebilmeniz gereklidir. Uruguay ülkesine seyahat edecekler Pasaport sürelerine (6 ay) dikkat etmeleri gerekir.

Uruguay ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Uruguay Güney Amerika’da bulunan Atlas Okyanusu’na kıyısı olan önemli bir ülkedir. Nüfusu 3,5 milyonu aşan ülke tarihi ve turistik yerleriyle meşhurdur. Uruguay’ın gezip görmeniz gereken yerlerini yazımızda bulabilirsiniz. İsmini yerlilerinin dili Guarini’den alan Uruguay “Boyalı Kuşlar Irmağı” anlamına gelir. Uruguay ülkesini keşfedin.

Türkiye ile Uruguay arasındaki ilişkiler coğrafi, siyasi ve kültürel bağların zayıflığına paralel olarak yakın geçmişe kadar sınırlı düzeyde gerçekleşmiş olup 2000’li yıllardan bu yana Türkiye’nin Latin Amerika bölgesine yönelik açılımları çerçevesinde ivme kazanmıştır. Ülkelerin büyükelçilikleri bulunmayıp İstanbul ve Montevideo’da fahri konsoloslukları hizmet vermektedir.

Uruguay ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Uruguay Ülke bilgisi danışmanınız.