Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Vietnam Ülke Bilgisi, huzurlu insanlar ülkesi vietnam’ı keşfet

Vietnam Ülke Bilgisi

Vietnam ülke bilgisi; Vietnam (Vietnamca: Việt Nam, resmi adı ile Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya'da, Çinhindi Yarımadası'nın doğusunu kaplayan bir ülkedir. Uzun, dar bir kara parçası üzerinde yer alan Vietnam'ın kuzeyinde Çin, batısında Kamboçya ile Laos, güneyinde ve doğusunda Güney Çin Denizi yer alır. 1955'te Kuzey Vietnam ve Güney Vietnam olarak iki ayrı cumhuriyete bölünmüş olan ülke, 1976'da Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti olarak tekrar birleşmiştir. Vietnam dağlık bir ülkedir. Song-Koi ve Mekong deltaları önemli alçak düzlükleridir. Kıyı ovaları doğuda yer alır. Geri kalan toprakların büyük bir bölümünü ormanlık, dağlık bölge kaplar. Başlıca ürünleri; pirinç, manyok, kocadarı, mısır, kahve, çay, kauçuk, el işleridir. Önemli kentleri; Ho Chi (Şi) Minh, Hanoi ve Haifong'dur. Eğitim; 12 yaşına kadar parasız ve zorunludur. Kuzey Vietnam ile Güney Vietnam 1976'da tek ülke olarak birleşmiş, ancak yıllarca süren savaş ve bombardıman sonucu büyük bir yıkıma uğramıştır. Vietnam'ın arkeolojik tarihi, 2500 yıl öncesine dayanmaktadır. Ancak tüm tarihi değerleri ve yaşamsal bulgularıyla, Vietnam tarihi 4000 yıllık büyük bir tarihtir. Vietnam, MÖ 1. yüzyıldan 10. yüzyıla kadar Çin Uygarlığı'nın egemenliği altında kalmıştır. 939 yılında bir grup Vietnam zümresi tarafından ülke, Çin'e karşı bağımsızlığını kazanmıştır. 968 yılında ise Vietnam, resmi olarak kendi resmi benliğini ilan etmiştir. Yakın zamana kadar sadece savaşla anılan Vietnam, son dönemlerde dünyanın ileri gelen tatil merkezleri arasında sayılmaktadır. Öte yandan, Asya'da suç oranı en az ve en güvenli yerler arasındadır. Başkent Hanoi'dir. Yüzölçümü ise 331,210 km²'dir.

Vietnam ülke bilgisi ve Vietnam vizesi; Vietnam, halihazırda Asya’da yolculuk yapan veya Asya kıtasını görmek isteyen çoğu kişinin hayali. Ancak vize almak için siyasi nedenlerden dolayı biraz daha fazla uğraşmanız gerekiyor. İnternetten veya herhangi bir Vietnam konsolosluğundan başvuramıyorsunuz. Öncelikle davet mektubuna ihtiyacınız var, bu yüzden bir seyahat acentasına başvurmalısınız.

Vietnam ülke bilgisi ve gezilecek Vietnam yerleri;  Vietnam, keşfetmeyi seven herkesin seyahat programlarında ilk sırayı almayı hakkeden bir ülke. Dünyada başka yerinde eşine az rastlanır etkileyici manzaraları, renkli ve dinamik şehirleri, sıcakkanlı ve güler yüzlü insanları ile eski ve yeninin harmanlandığı, görülesi bir ülke. Vietnam grup ve münferit seyahatler ve turlar hakkında bilgi alınız.

Vietnam ülke bilgisi ve Vietnam ekonomisi; Türkiye’nin, 2004-2013 yılları arasında Vietnam’a yapmış olduğu ikili resmi kalkınma yardımlarının toplamı 770.000 ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. Türkiye, Vietnam'ın Bac Ninh Eyaleti'ndeki ana çocuk sağlığı faaliyetleri geliştirilmesi amacıyla Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı marifetiyle 2009 yılında mali katkıda bulunmuştur.

Vietnam ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye Bursları kapsamında, 1992 yılından bugüne kadar, 53 Vietnam vatandaşı Hükümet Burslarından yararlandırılmıştır. 2016-2017 öğretim yılı için 11 Vietnam vatandaşına burs tahsis edilmiştir. Vietnam’da toplam 166 Türk vatandaşı yaşar. Alınan son verilere göre 2016 yılı itibariyle Türkiye’de çeşitli sebeplerle ikamet eden 466 Vietnam vatandaşı bulunur.

Vietnam ülke bilgisi ve Vietnam uçak bileti; Vietnam'a Türkiye’den seyahat etmek istiyorsanız direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Aktarmalı uçuşlar; Bangkok’tan Kamboçya'ya oradan Vietnam’a veya Malezya ve Singapur üzerinden yapılmaktadır. Hizmet, Hususi, Diplomatik Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Vietnam uçak biletleri teklif alınız.

Vietnam ülke bilgisi ve Vietnam otel bilgisi; Asya kıtasını ziyaret edecekler için Vietnam liste başı ülkelerdendir. Neden daha fazla ödeyesiniz? www.kolayvize.org Vietnam içerisinde size bütçenize ve tercihlerinize uyacak en iyi otellerde konaklama imkanı sunmaya çalışır. Burada bulunduğunuz sürece Kiên Giang, Quảng Nam, Lâm Ðồng dahil değişik yerleri keşfetmeyi sizleri bekliyor.


Vietnam vizesi, Vietnam ülke hakkında, Vietnam ticari vizesi, Vietnam bayrağı, Vietnam ekonomisi, Vietnam başkenti, Vietnam - Türkiye ilişkileri, Vietnam uçak bileti, Vietnam otel konaklaması, Vietnam ulaşım, Vietnam nasıl gidilir, Vietnam idari yapı, Vietnam komşuları, Vietnam gece hayatı, Vietnam nüfus yapısı, Vietnam yönetim şekli, Vietnam'da etnik gruplar, Vietnam Ankara Büyükelçiliği, Vietnam İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Vietnam hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Vietnam Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

 

Hemen ARA