Yeni Zelanda Ülke Bilgisi – Yüzüklerin efendisi hobbit köyü

Yeni Zelanda Ülke Bilgisi

Yeni Zelanda ülke bilgisi; Yeni Zelanda, veya resmî adıyla Yeni Zelanda Milletler Topluluğu, Güney Büyük Okyanus'da bir ada ülkesidir. Güney Yarımkürede, Okyanusya'daki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya'nın yaklaşık 1.500 km güney doğusunda yer almaktadır. Başlıca iki büyük (North Island ve South Island) ve birçok küçük adadan oluşur. Yeni Zelanda adı Felemenkçe Zeeland adından geliyor. Zeeland, Hollanda'da bir ildir. Maorice Yeni Zelanda'ya Aotearoa deniyor. Uzun Beyaz Bulutların Ülkesi anlamına geliyor. Ao bulut, şafak, gündüz ya da dünya anlamına, tea beyaz, açık ya da parlak anlamına ve roa uzun anlamına gelmektedir. Başkenti Wellington olan Yeni Zelanda kar kaplı dağ manzaraları ile bilinen bir ülkedir. En büyük ve en kozmopolit şehri Auckland'dır. Sinema da Yüzüklerin Efendisi film üçlemesi ile 200.000.000$ ek gelir kazanmış ve bunu Peter Jackson'ın yönettiği bu üçlemenin sahibi olan Warner Bros.'un ve New Line Cinema'nın şirketleri ile bağlantılı olup Winut Films Productions katkısı bulunan bu film üçlemesi birden çok ödül sahibidir. Almanya, ABD ve Yeni Zelanda'da çekilmiştir.

Yeni Zelanda ülke bilgisi ve Yeni Zelanda vizesi; Yeni Zelanda Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bildiride, Yeni Zelanda’ya  vize başvurularının belirlenen “Vize Başvuru Merkezleri” tarafından alınmasının  kararlaştırıldığı bildirilmiştir. Vatandaşlarımız Öğrenci ve Turist Vizeleri başvurularını Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçiliğine yapmaya devam edebileceklerdir. 0533 303 7973

Yeni Zelanda ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; En büyük özelliği Avrupa ve Polinezya kültürlerini harmanlaması olan Auckland, ziyaretçilerine temiz kumlu plajların tadını çıkarmak ve geniş bir alanda su sporu yapmak için muhteşem olanaklar sunar. Butik mağazalar, büyük banliyö çarşıları, canlı ticari iş merkezleri ve ünlü haftasonu pazarlarıyla tarihi şehir içi merkezleri geziler sunmaktadır.

Yeni Zelanda ülke bilgisi ve ekonomisi; Türkiye - Yeni Zelanda İş Konseyi 2012 yılında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde oluşturulmuştur. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre Yeni Zelanda’dan Türkiye’ye 2002 ve sonrası dönemde herhangi bir doğrudan yatırım bulunmamaktadır. 2015 yılının sonunda ülkemizi ziyaret eden turistlerin sayısı yaklaşık 37.000 olmuştur.

Yeni Zelanda ülke bilgisi ve Yeni Zelanda ilişkileri; Türkiye - Yeni Zelanda ilişkilerinin tarihsel zeminini oluşturan Çanakkale Savaşları Yeni Zelanda'nın ulusal kimliğinin olgunlaşması sürecinde en önemli dönüm noktası olarak kabul edilmektedir. Resmi ulusal günleri "Waitangi Günü" olmakla birlikte, "Anzak Günü" de ulusal gün olarak kabul görmektedir. Yeni Zelanda’da 1700 vatandaşımız yaşamaktadır. 

Yeni Zelanda ülke bilgisi ve uçak bileti; Her ne kadar okyanus aşırı uzaklıkta da olsa Türkiye’den Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyenlerin kullanabileceği başlıca birkaç ulaşım yolu mevcuttur. Henüz Yeni Zelanda’nın hiçbir şehrine Türkiye’den aktarmasız olarak gidilmesi mümkün değildir. İstanbul kalkış noktası olarak Bangkok, Hong Kong, Sydney gibi aktarma yaparak Yeni Zelanda’ya gidilir.

Yeni Zelanda ülke bilgisi ve Yeni Zelanda otel bilgisi; Yeni Zelanda ülkesine gidecek misafirler Auckland, Wellington, Christchurch, Dunedin, Queenstown, Napier, Rotorua, Nelson, Tauranga, Hamilton şehirlerinde online sistemimiz ile otellerde müsaitlik anında ve en uygun Yeni Zelanda otel fiyatlarını bulur. Yeni Zelanda ekonomik oteller, gruplarınız ve münferit rezervasyonlar ile alakalı teklif alınız.


Yeni Zelanda Vizesi, Yeni Zelanda ülke hakkında, Yeni Zelanda ticari vizesi, Yeni Zelanda bayrağı, Yeni Zelanda ekonomisi, Yeni Zelanda başkenti, Yeni Zelanda - Türkiye ilişkileri, Yeni Zelanda uçak bileti, Yeni Zelanda otel konaklaması, Yeni Zelanda ulaşım, Yeni Zelanda nasıl gidilir, Yeni Zelanda idari yapı, Yeni Zelanda komşuları, Yeni Zelanda gece hayatı, Yeni Zelanda nüfus yapısı, Yeni Zelanda yönetim şekli, Yeni Zelanda'da etnik gruplar, Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği, Yeni Zelanda İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Yeni Zelanda hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Yeni Zelanda Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail göndererek bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA