Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Yeşil Burun Adaları Ülke Bilgisi – Cabo Verde ülkesini keşfet

Yeşil Burun Adaları Ülke Bilgisi

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi; Yeşil Burun Adaları (Portekizce: Cabo Verde, Portekizce söyleyişi: [kabu ˈveɾdɨ]), Atlas Okyanusu’nda, Senegal ve Moritanya açıklarında bulunan bir Afrika ülkesi. 10 ada ve 8 adacıktan oluşan bir takımadadır. En büyük üç ada Santiago, Santo Antao, Boa Vista'dır. Başkenti, Santiago adasındaki Praia'dır. Büyük adalar 50–60 km. uzunluğundadır. Ülkenin ismi Portekizce bir kelime olan Cabo Verde'den (Türkçe: yeşil burun) gelmekte olup, Afrika kıtasının en batısındaki noktalarından birini oluşturması nedeniyle uçtaki yeşil alan anlamında kullanılmaktadır. Bölgeyi ilk keşfeden Portekizli kaşifler Cabo Verde adalarının keşfinden birkaç yıl önce keşfettikleri Cap-Vert'ten yola çıkarak buraya da yeşil burun ismini vermişlerdir. Cabo Verde devleti 24 Ekim 2013 yılında Birleşmiş Milletler nezdinde ülkelerin resmî isminin bundan sonra Republic of Cabo Verde olduğunu beyan etmiş ve ülke isminin bunda sonra bu hali ile kullanılabileceğini ve diğer dillere (Türkçe: Yeşil Burun, Almanca: Kap Verde, Fransızca: Cap-Vert vb.) birebir çevrilemeyeceğini belirtmiştir. Tuz, bazalt kayalıkları, pozzuolana (silisli volkanik atıklar, su basınçlı çimento üretiminde kullanılır), kireçtaşı, kaolin, balık ülkenin başlıca doğal kaynaklarıdır.

Yeşil Burun Adaları Vizesi Politikası

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi ve Yeşil Burun Adaları vizesi; Cabo Verde Cumhuriyetine seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Kapıda vize ita edilmesi uygulaması bulunmakta olup, ayrıca Cabo Verde Cumhuriyeti’nin Dakar’daki Büyükelçiliğine başvuru yapılarak vize alınabilmektedir. Ülkeye giriş için sarıhumma aşısı yaptırılması zorunludur. 0533 303 7973

Yeşil Burun Adaları Turizm - Gezi Yerleri

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi ve Yeşil Burun Adaları gezilecek yerleri; Hem güzel sahilleri hem güvenli bir ülke oluşu hemde inanılmaz doğasıyla bizce Afrikanın yeni gözdesi Yeşil Burun Adaları. Plajlarında saatlerce uzanıp hiç bir şey yapmadan gün batımını izleyebileceğiniz gibi , tropikal adalarda flora ve faun’in tadını çıkarabilirsiniz. Yeşil Burun Adaları'nı keşfet, grup ve münferit turlar için arayınız.

Yeşil Burun Adaları Ekonomisi

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi ve ekonomisi; Yeşil Burun Adaları ülkesi olan Cabo Verde ekonomisinin başlıca sorunları, doğal kaynakların çok kıt oluşu, uzun süreli kuraklıkların ülkede önemli su kıtlığına neden olması ve ülkenin büyük bölümünde toprakların tarım yapmak için yeterince verimli değildir. Ülke nüfusunun %70’i kırsal bölgelerde yaşamasına karşılık tarımsal üretim düşüktür.

Yeşil Burun Adaları - Türkiye İlişkileri

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi ve Yeşil Burun Adaları ilişkileri; Yeşil Burun Adaları ile ilişkilerinin uluslararası toplantılar marjındaki temaslarla sınırlı kaldığı görülür. Ülkemizle Cabo Verde arasında bugüne kadar yüksek düzeyde bir resmi ziyaret olmamıştır. 2008 Ağustos ayında ülkemizde gerçekleştirilen “Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi”ne Cabo Verde’yi temsilen bir heyet iştirak etmiştir.

Yeşil Burun Adaları Uçak Bileti

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi ve Yeşil Burun Adaları uçak bileti; Türkiye’den Yesil Burun Adaları’na direk uçuşlar mevcut değil ancak TAP Portekiz Hava Yolları ile Lizbon’dan bağlantılı hava yolları ile ülkenin pek çok adasına  gitmeniz mümkün. Gitmek istediğiniz Yeşil Burun Adaları’ndan bir şehri Kolay Vize danışmanılarımıza bildirmeniz yeterli. Ekonomik Yeşil Burun Adaları uçak bileti için teklif alınız.

Yeşil Burun Adaları Otel Bilgisi

Yeşil Burun Adaları ülke bilgisi ve Yeşil Burun Adaları otel bilgisi; Yeşil Burun Adaları otellerini online otel arama hizmetimizle Cape Verde otellerini aramamız çok kolay. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkânını bulmanıza acentamız size yardımcı olmaktadır. Size gerekli olan grup ve münferit Yeşil Burun Adaları ekonomik otelleri hakkında talepleri iletiniz. Cabo Verde otel için kolayvize.org teklif alınız.

Hemen ARA