Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Yunanistan Ülke Bilgisi – Helen Cumhuriyeti’ni Keşfet

Yunanistan Ülke Bilgisi

Yunanistan (Yunanca: Ελλάδα, Bu ses hakkında Elláda [eˈlaða]) ya da resmî adıyla Helen Cumhuriyeti (Yunanca: Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía [eliniˈki ðimokraˈti.a]), Güneydoğu Avrupa'da bir ülkedir. Yunanistan'ın nüfusu 2015 itibarıyla yaklaşık 10,955 milyon kişidir. Başkenti ve en büyük şehri Atina iken ikinci en kalabalık şehri Selanik'tir. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının kesişiminde konumlanan Yunanistan, Balkan Yarımadası'nın güney ucunda yer alır ve kuzeybatıda Arnavutluk, kuzeyde Makedonya Cumhuriyeti ve Bulgaristan, kuzeydoğuda ise Türkiye ile sınır komşusudur. Dokuz coğrafi bölgeden oluşur: Ege Adaları, Epir, Girit, İyonya Adaları, Makedonya, Mora, Orta Yunanistan, Teselya ve Trakya. Anakaranın doğusunda Ege Denizi, batısında İyonya Denizi, güneyinde Girit Denizi ve Akdeniz yer alır. Yunanistan, 227 tanesinde yaşanılan çok sayıda adaya sahiptir ve 13.676 km uzunluğundaki kıyı şeridiyle bu alanda Akdeniz Havzası'nda birinci, dünyada ise on birinci sıradadır. Yüzde sekseni dağlık olan ülkenin en yüksek dağı 2.918 metrelik Olimpos Dağı'dır. Başkent Atina'dır. Yüzölçümü 131,957 km²'dir. Yunanistan ülke bilgisi hakkında sormak istediklerini sorunuz.

Yunanistan vizesi; Yunanistan vizesine nasıl başvuru yapabileceğiniz, bizimle nasıl iletişime geçebileceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir. Bu websitesi iletişim sayfasından bize e-posta gönderebilir ya da danışmanımızı arayınız. Eğer yaşadığınız herhangi bir sorunu ya da düşüncenizi bizimle paylaşmak isterseniz bu web sitesinden e-posta atabilirsiniz.

Yunanistan ülke bilgisi

Yunanistan gezilecek yerleri; Yunanistan denince ilk etapta aklınıza Atina, Selanik, Mykonos veya Santorini gelmesi çok normal. Nihayetinde ülkenin en popüler destinasyonları. Fakat Yunanistan’da aslında toplamda 3 bin farklı ada (bunlardan sadece 227 tanesinde yaşam var) olduğunu düşünsenize. Ne Mykonos’lar ne Santorini’ler çıkar bu topraklardan. Yunanistan tur bilgileri.

Yunanistan ülke bilgisi

Yunanistan ekonomisi; Yunan ekonomisi öteden beri bütçe açığı ve kamu borçlarının yüksekliği, kamu sektörünün hacmi, piyasaların düşük rekabet gücü ve ülkeye yapılan doğrudan yabancı yatırımların azlığı gibi sorunlarla karşı karşıya bulunmaktadır. 2008 yılında başlayan küresel ekonomik krizinin borç krizine dönüşmesiyle birlikte Yunanistan, ekonomik krizle mücadele etmektedir.

Yunanistan Ülke Bilgisi

Yunanistan Türkiye ilişkileri; İki ülke Dışişleri Bakanlıkları arasında Müsteşar/Genel Sekreter düzeyinde düzenli siyasi istişareler gerçekleştirilmekte olup, son siyasi istişareler 12 Ocak 2018’de Ankara’da yapılmıştır. Ülkemiz ile Yunanistan arasında Ege Denizi’nde birbiriyle bağlantılı ve ülkemizin temel hak ve çıkarlarını doğrudan etkileyen bir dizi sorun bulunmaktadır.

Yunanistan ülke bilgisi ve Yunanistan uçak bileti; Yunanistan uçak bileti sayfamızda ucuz Yunanistan uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Yunanistan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi sorabilirsiniz. Yunanistan ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca teklif alıp Yunanistan uçak bileti satın alabilirsiniz.

Yunanistan otel bilgisi; Kısıtlı bir bütçeyle Yunanistan seyahati planlıyorsanız veya seyahatinizde otele değil çevreyi gezmeye ve görmeye para ayırmak istiyorsanız, aradığınız Yunanistan ucuz otellerini acentamız ile ayırtabilirsiniz. Her zaman yeni indirim fırsatları sunuyoruz, ayrıca sistemlerimizde her bütçeye uygun otel mevcut. En ucuz Yunanistan otelleri teklif alınız.


Yunanistan Vizesi, Yunanistan ülke hakkında, Yunanistan ticari vizesi, Yunanistan bayrağı, Yunanistan ekonomisi, Yunanistan başkenti, Yunanistan - Türkiye ilişkileri, Yunanistan uçak bileti, Yunanistan otel konaklaması, Yunanistan ulaşım, Yunanistan nasıl gidilir, Yunanistan idari yapı, Yunanistan komşuları, Yunanistan gece hayatı, Yunanistan nüfus yapısı, Yunanistan yönetim şekli, Yunanistan'da etnik gruplar, Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Yunanistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Yunanistan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA