• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Zambiya Vizesi, Zambiya genel vize işlemleri bilgisi

Zambiya Tek Giriş Vize

Zambiya vizesi, Vize geçerliliği, vize sahibinin ülkede kalma hakkına sahip olmadığı dönem değil vize sahibinin Zambiya’ya girme hakkına sahip olması gereken bir dönemdir. Bu tür yabancı uyrukluların yasal olarak ülkede kalması için ilgili departman tarafından sunulan diğer yollara başvurmaları gerekmektedir. Zambiya’ya gelmek için bir vize alması gereken herkes bu kurum yoluyla vize başvurusunda bulunabilir.

Zambiya Çoklu Giriş Vize

Çoklu Giriş Vizesi, vizenin geçerliliği süresince yolcunun Zambiya'ya birçok defa girmesine olanak tanır. Çoklu Giriş Vizeleri sadece e-vize tesisi aracılığıyla Merkez tarafından verilecektir. Bu tür yabancı uyrukluların yasal olarak ülkede kalması için ilgili departman tarafından sunulan diğer yollara başvurmaları gerekmektedir. Zambiya’ya gelmek için bir vize alması gereken herkes bu kurum yoluyla vize başvurusunda bulunabilir.

Zambiya KAZA UNIVize

KAZA UNIVISA, 50 ABD doları ücrete tabidir ve turistlerin hem Zambiya hem de Zimbabve'yi birden çok kez ziyaret etmesi için tek vize almasını sağlamaktadır. Vize, sahibinin Zambiya ve Zimbabve içinde kaldığı sürece 30 güne kadar geçerlidir. Ayrıca, Kazungula Sınırları üzerinden günlük geziler için Botswana'yı ziyaret edenleri de kapsamaktadır. Vize, Zambiya ve Zimbabve'de kalındığı sürece 30 gün geçerlidir. Botsvana'yı ziyaret edenleri de kapsar.

Zambiya Çift Giriş Vize

Zambiya vizesi, Vize geçerliliği, vize sahibinin ülkede kalma hakkına sahip olmadığı dönem değil vize sahibinin Zambiya’ya girme hakkına sahip olması gereken bir dönemdir. Bu tür yabancı uyrukluların yasal olarak ülkede kalması için ilgili departman tarafından sunulan diğer yollara başvurmaları gerekmektedir. Çift Giriş Vizesi, vizenin geçerliliği süresince yolcunun Zambiya'ya iki kez girmesine olanak tanır.

Zambiya E - Vize

E - Vize (e-Visa) Zambiya'ya vize başvurusu yapan çevrimiçi bir kurumdur. Zambiya’ya gelmek için bir vize alması gereken herkes bu kurum yoluyla vize başvurusunda bulunabilir. Tüm sıradan Ziyaretçiler ve Turistler, Zambiya'ya ilk giriş tarihinden itibaren on iki (12) aylık süre zarfının herhangi bir zaman diliminde 90 günlük ücretsiz ziyaret hakkına sahipken iş ziyaretçileri ücretsiz 30 günlük ziyaret hakkına sahiptir. E-vize konusunda hizmet alınız.

Zambiya vizesi, Zambiya Turistik vize ve Zambiya ticari vize işlemleri

Zambiya vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnız Ankara Zambiya Büyükelçiliği’nde ve E-vize sistemi aracılığı ile başvuru yapanlar Zambiya Göçmenlik Departmanındadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Zambiya vize başvurusu yapılmaktadır. Zambiya vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Zambiya seyahati olan Türkiye vatandaşlarının Zambiya vizesi almaları zorunludur. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Zambiya seyahatinizin gerçekleşebilmesi için en önemlisi Zambiya vizesi almanız gereklidir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Zambiya vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Zambiya vizesi alınabilecektir. Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Zambiya vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Zambiya vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Zambiya Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ile başlar. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 5 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Zambiya vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Zambiya Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Zambiya'nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Zambiya temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Zambiya Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 5 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Zambiya vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Zambiya  vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Zambiya'ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Zambiya ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Zambiya Ülke Bilgisi ve Zambiya vize işleri. Benin Vizesi yalnız Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi. Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vizesi, Zambiya Ülke Bilgisi  danışmanınız.